VFD17AMS23MNSAA
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
VFD17AMS23MNSAA
Description:
VFD-MS300, 5HP 3.7KW 230V 17A HD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 40°C
Current - Output 17A
Voltage - Load -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Weight -
Series MS300
Type Module
Wattage - Load 3700 W
For Use With/Related Products MS300 Series
Voltage - Supply 230VAC