VFD38AMS43AFSHA
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
VFD38AMS43AFSHA
Description:
VFD-MS300, 25HP 18.5KW 460V 38A
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Current - Output 38A
Voltage - Load -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series MS300
Type Module
Wattage - Load 18500 W
For Use With/Related Products MS300 Series
Voltage - Supply 460VAC