VFD49AMS23ANSHA
Delta Electronics/Industrial Automation
Product No:
VFD49AMS23ANSHA
Description:
VFD-MS300 15HP 11KW 230V 49A
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Current - Output 49A
Product Status Active
Weight -
Series MS300
Type Module
Wattage - Load 11000 W
For Use With/Related Products MS300 Series
Voltage - Supply 230VAC