Home / Oscillators / VFVX321-BBEL-117.3491MHZ
minImg
VFVX321-BBEL-117.3491MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFVX321-BBEL-117.3491MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 117.3491MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 80mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VFVX321
Function Amplitude Control
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVPECL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 117.3491 MHz