Home / Oscillators / VFVX321-DGGL-80.000MHZ
minImg
VFVX321-DGGL-80.000MHZ
CTS-Frequency Controls
Product No:
VFVX321-DGGL-80.000MHZ
Description:
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 65mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.205" W (7.20mm x 5.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VFVX321
Function Amplitude Control
Type VCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 80 MHz