VHK200W-Q48-S15
CUI Inc.
Product No:
VHK200W-Q48-S15
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 200W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications -
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.5mm x 101.8mm x 38.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 13.3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series VHK200W (200W)
Power (Watts) 200W
Type Enclosed
Efficiency 86%