VHK200W-Q48-S28
CUI Inc.
Product No:
VHK200W-Q48-S28
Description:
DC/DC CONVERTER 28V 200W
In Stock : 32
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.23" L x 4.01" W x 1.50" H (107.4mm x 101.9mm x 38.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 7.14A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series VHK200W (200W)
Power (Watts) 200W
Type Enclosed
Efficiency 87%