VHK75W-Q48-S15
CUI Inc.
Product No:
VHK75W-Q48-S15
Description:
DC/DC CONVERTER 15V 75W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.25" L x 4.00" W x 1.50" H (108.0mm x 101.6mm x 38.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series VHK75W (75W)
Power (Watts) 75W
Type Enclosed
Efficiency 83.5%