Home / Ceramic Capacitors / VJ0805A330JEAAJ2MP
minImg
VJ0805A330JEAAJ2MP
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805A330JEAAJ2MP
Description:
CAP CER 33PF 50V 0805 EPOXY
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
Series VJ Hi-Rel
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 33 pF