Home / Ceramic Capacitors / VJ0805A392GXXTW1BC
minImg
VJ0805A392GXXTW1BC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805A392GXXTW1BC
Description:
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings -
Series VJ W1BC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3900 pF