VJ0805D750JLXAJ
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805D750JLXAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Description:
CAP CER 75PF 25V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series VJ HIFREQ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 75 pF