Home / Ceramic Capacitors / VJ0805V683ZXCPW1BC
minImg
VJ0805V683ZXCPW1BC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805V683ZXCPW1BC
Description:
CAP CER
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.068 µF