VJ0805Y103KNXAO
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805Y103KNXAO
Description:
CAP CER 10000PF 25V 0805 EPOXY
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 10000 pF