Home / Ceramic Capacitors / VJ0805Y123JLCAJ32
minImg
VJ0805Y123JLCAJ32
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0805Y123JLCAJ32
Description:
CAP CER 12000 PF 200V X7R 0805 P
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.012 µF