Home / Ceramic Capacitors / VJ1206Y223JLXAJ32
minImg
VJ1206Y223JLXAJ32
Vishay Vitramon
Product No:
VJ1206Y223JLXAJ32
Description:
CAP CER 22000 PF 25V X7R 1206 PB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series VJ Pb-Bearing
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 0.022 µF