VLMR32ABBB-GS08
Vishay Semiconductor Opto Division
Product No:
VLMR32ABBB-GS08
Package:
4-PLCC
Batch:
Datasheet:
Description:
LED RED 4PLCC SMD
User Guide
Wavelength - Dominant 625nm
Configuration Standard
Lens Transparency -
Viewing Angle 120°
Color Red
Current - Test 50mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 2100mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package 4-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series Automotive, AEC-Q101, VLM.32
Package / Case 4-PLCC
Mfr Vishay Semiconductor Opto Division
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Cut Tape (CT)
Lens Size 2.40mm Dia