VLMS322T2V1-GS08
Vishay Semiconductor Opto Division
Product No:
VLMS322T2V1-GS08
Package:
4-PLCC
Batch:
Datasheet:
Description:
LED RED 4PLCC SMD
In Stock : 948
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Wavelength - Dominant 630nm
Configuration Standard
Lens Transparency -
Viewing Angle 120°
Color Red
Current - Test 50mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 450mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package 4-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series VLMS322
Package / Case 4-PLCC
Mfr Vishay Semiconductor Opto Division
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia