VNA40-DNFDF-S24
ConductRF
Product No:
VNA40-DNFDF-S24
Description:
CBL ASSY 2.92MM JACK TO JACK 24"
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Cable Type VNA
2nd Contact Gender Female
1st Connector 2.92mm Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Black
2nd Connector 2.92mm Jack
Product Status Active
Series VNA
Length 24.00" (609.60mm)
Mfr ConductRF
1st Contact Gender Female
Style 2.92mm to 2.92mm
Features Armored Cable, Shielded
Package Bag
Frequency - Max 40 GHz