VQA3S-S12-D18-S
CUI Inc.
Product No:
VQA3S-S12-D18-S
Description:
DC-DC ISOLATED, 2.1 W, 10.8~13.2
User Guide
Voltage - Input (Max) 13.2V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 100mA, 100mA
Voltage - Input (Min) 10.8V
Package / Case 7-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 87%
Mfr CUI Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.6 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 18V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.5mm x 9.8mm x 12.5mm)