VSBU-120-D524A
CUI Inc.
Product No:
VSBU-120-D524A
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 24V 120W
In Stock : 432
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Product Status Not For New Designs
Efficiency 80%
Mfr CUI Inc.
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 260 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.28" H (127.0mm x 76.2mm x 32.5mm)
Number of Outputs 2
Current - Output 2 3.5 A
Current - Output 1 15 A
Series VSBU-120-D (120W)
Power (Watts) 120W