VSK-S15-15U-T
CUI Inc.
Product No:
VSK-S15-15U-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 15W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.78" L x 2.17" W x 1.26" H (96.1mm x 54.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1 A
Series VSK-S15-T (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Package Tray
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC