VSK-S15-5U-T
CUI Inc.
Product No:
VSK-S15-5U-T
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 15W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.78" L x 2.17" W x 1.26" H (96.1mm x 54.0mm x 32.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.8 A
Series VSK-S15-T (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 76%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Package Tray
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC