VSML2512S2-R001F
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VSML2512S2-R001F
Package:
2512
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.001 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 746
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 1 mOhms
Series VSML
Power (Watts) 2W