VSML2512S2-R008F
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VSML2512S2-R008F
Description:
RES 0.008 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 1510
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 8 mOhms
Series VSML
Power (Watts) 2W