VSRP1206SD-R010F
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VSRP1206SD-R010F
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 7786
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 mOhms
Series VSRP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W