VSRP2512S1-R025F
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
VSRP2512S1-R025F
Package:
2512
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.025 OHM 1% 1W 2512
In Stock : 762
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 25 mOhms
Series VSRP
Power (Watts) 1W