VSUP-1K5-30
CUI Inc.
Product No:
VSUP-1K5-30
Description:
AC/DC CONVERTER 30V 1500W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 65°C (With Derating)
Approval Agency CB, CE, cURus, TUVgs
Voltage - Output 1 30V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.98" L x 7.99" W x 2.50" H (279.0mm x 203.0mm x 63.5mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 50 A
Series VSUP-1K5 (1500W)
Power (Watts) 1500W
Type Enclosed
Efficiency 88%
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC