VSUU-150C-12
CUI Inc.
Product No:
VSUU-150C-12
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 150W
In Stock : 20
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features PFC
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.21" W x 1.62" H (127.0mm x 81.5mm x 41.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series VSUU-150C (150W)
Power (Watts) 150W