Home / TVS Diodes / VTVS63GSMF-M3-18
minImg
VTVS63GSMF-M3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
VTVS63GSMF-M3-18
Package:
DO-219AB (SMF)
Description:
TVS DIODE 63VWM 108VC DO219AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.65A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 227pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 73.01V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 108V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 63V