Home / TVS Diodes / VTVS9V4GSMF-HM3-08
minImg
VTVS9V4GSMF-HM3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
VTVS9V4GSMF-HM3-08
Description:
TVS DIODE 9.4VWM 14.9VC DO219AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26.23A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 1130pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 10.83V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-219AB (SMF)
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.9V
Package / Case DO-219AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 9.4V