VYC30W-Q48-S5-T
CUI Inc.
Product No:
VYC30W-Q48-S5-T
Manufacturer:
CUI Inc.
Description:
DC/DC CONVERTER 5V 30W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications -
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.66" L x 2.17" W x 0.75" H (67.5mm x 55.0mm x 19.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series VYC30W-T (30W)
Power (Watts) 30W
Type Enclosed
Efficiency 87%