W11F1C-P12MCC0-5000
ODU
Product No:
W11F1C-P12MCC0-5000
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A. SZ 1, S
User Guide
Cable Opening 0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 366V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 4A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C