W11K0C-P06MFG0-5500
ODU
Product No:
W11K0C-P06MFG0-5500
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 1, S
User Guide
Cable Opening 0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 333V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C