W20LCC-P02MJG0-560S
ODU
Product No:
W20LCC-P02MJG0-560S
User Guide
Cable Opening 0.197" ~ 0.220" (5.00mm ~ 5.60mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 500V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C