W22KAC-P04MPH0-600S
ODU
Product No:
W22KAC-P04MPH0-600S
Description:
ODU MINI-SNAP PLUG, R/A, SZ 2, S
User Guide
Cable Opening 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 450V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 12A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C