W22L0C-P05MPN0-520S
ODU
Product No:
W22L0C-P05MPN0-520S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
User Guide
Cable Opening 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 500V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 15A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C