W23K0C-P14MJH0-700S
ODU
Product No:
W23K0C-P14MJH0-700S
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
User Guide
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 333V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 10A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C