W33-T1N1Q-12
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Product No:
W33-T1N1Q-12
Description:
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC
User Guide
Actuator Type Rocker
Current Rating (Amps) 12A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series W33
Voltage Rating - DC 50 V
Voltage Rating - AC 250 V