W43B0C-P26MFG0-900S
ODU
Product No:
W43B0C-P26MFG0-900S
Manufacturer:
ODU
Description:
ODU MINI-SNAP R/A PLUG, STY 4, S
User Guide
Cable Opening 0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 3
Mfr ODU
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C