W78L051A24PL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W78L051A24PL
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 44PLCC
Core Processor 8051
Speed 24MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Series W78
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Connectivity EBI/EMI, UART/USART
Program Memory Size 4KB (4K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.4V ~ 5.5V