W78L365A24PL
Nuvoton Technology Corporation
Product No:
W78L365A24PL
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8052
Speed 24MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Series W78
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.4V ~ 5.5V