Home / RF Antennas / WA700/2700SMA
minImg
WA700/2700SMA
Pulse Electronics
Product No:
WA700/2700SMA
Manufacturer:
Pulse Electronics
Description:
RF ANT MOLDED SMA MALE CHAS MT
In Stock : 74
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Frequency Range 700MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 1.99GHz, 2.11GHz ~ 2.17GHz, 2.5GHz ~ 2.7GHz
Applications LTE
Number of Bands 4
Ingress Protection -
Termination SMA Male
Mounting Type Chassis Mount
Height (Max) 0.201" (5.10mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Cellular
VSWR 2.5
Series -
Antenna Type Molded
Frequency (Center/Band) -
Power - Max 2 W