Home / Common Mode Chokes / WCM 7060FASV-701-LM
minImg
WCM 7060FASV-701-LM
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Product No:
WCM 7060FASV-701-LM
Description:
2 LINE COMMON MODE CHOKE SURFACE
In Stock : 2830
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 15mOhm
Impedance @ Frequency 700 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max) 0.150" (3.80mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series WCM7060FASV
Voltage Rating - DC 80V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 4A