Home / Coaxial Cables (RF) / WFL-2LPHF6-04N2TV-A-70
minImg
WFL-2LPHF6-04N2TV-A-70
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
WFL-2LPHF6-04N2TV-A-70
Description:
CBL ASSY W.FL PLUG-PLUG 2.756"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 0.81mm OD Coaxial Cable
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series W.FL
Length 2.756" (70.00mm)
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz