Home / Coaxial Cables (RF) / W.FL-LPG-062N3D-A-11-140
minImg
W.FL-LPG-062N3D-A-11-140
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
W.FL-LPG-062N3D-A-11-140
Description:
CBL ASSY W.FL PLUG 5.512"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 0.95mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender -
1st Connector W.FL Plug, Right Angle
Ingress Protection -
Color White
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector Cable (Round)
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Obsolete
2nd Connector Mounting Type -
Series W.FL
Length 5.512" (140.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style W.FL to Cable
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz