Home / Coaxial Cables (RF) / WFL-LPHF6-04N2TV-A-40
minImg
WFL-LPHF6-04N2TV-A-40
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
WFL-LPHF6-04N2TV-A-40
Description:
CBL ASSY W.FL PLUG 1.575"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 0.81mm OD Coaxial Cable
Color Black
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type -
Series W.FL
Length 1.575" (40.00mm)
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz