Home / Coaxial Cables (RF) / WFL2-2HF6-04N1TV-ACT110D
minImg
WFL2-2HF6-04N1TV-ACT110D
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
WFL2-2HF6-04N1TV-ACT110D
Description:
CBL ASSY W.FL2 PLUG-PLUG 4.331"
User Guide
Operating Temperature -
Cable Type 0.81mm OD Coaxial Cable
1st Connector W.FL2 Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female
Ingress Protection -
Color White
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector W.FL2 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series W.FL2
Length 4.331" (110.00mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature -
Style W.FL2 to W.FL2
Features -
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz