Home / Coaxial Cables (RF) / WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-150
minImg
WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-150
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-150
Description:
CBL ASSY W.FL2 PLUG-PLUG 5.906"
In Stock : 19
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 0.81mm OD Coaxial Cable
1st Connector W.FL2 Plug, Right Angle
2nd Contact Gender Female
Overall Impedance 50 Ohms
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series W.FL2
Length 5.906" (150.00mm)
Features -
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz