Home / Fixed Inductors / WIP322512A-1R0MLDG
minImg
WIP322512A-1R0MLDG
INPAQ Technology Co., Ltd
Product No:
WIP322512A-1R0MLDG
Package:
1210
Description:
POWER INDUCTOR 3225 1.0UH 20% DC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 32mOhm Max
Inductance 1 µH