WNC470FET
Ohmite
Product No:
WNC470FET
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 470 OHM 1% 2W AXIAL
In Stock : 176
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.449" L (4.57mm x 11.40mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 Ohms
Series WN
Power (Watts) 2W